Planas keičiasi, stresas arba kaip mes atsiradom Jordanijoj

Pasitarimas prie pusryčių stalo – ką matėm, ko nematėm, ką norime pamatyti, kiek laiko liko ir kaip mes jaučiames apskritai.

Vakar nepavyko apžiūrėti Šventyklos kalno komplekso, bet kaip žinia, draudžiamas vaisius vilioja labiausiai. Kompleksas atviras lankytojams tik ketvirtadieniais ir tik po kelias valandas per dieną.

Norim paplūdūriuoti prie (ant) Negyvosios jūros, norim aplankyti Petrą Jordanijoj ir norim sugrįžti į Jeruzalę.

Bediskutuojant, nusprendėm, kad į Jordaniją, jei važiuosim, tai važiuosim su agentūra arba “organizuota grup(uot)e” – sutaupysim laiko, $ ir… nervų. Reikia pirma eiti į agentūrą, žiūrėti, ką siūlo ir tada baigsim dėlioti puzzle.

Dar kartą įsitikinau, kad nereikia patingėti paieškoti geresnės kainos. Man sako vieną kainą – mano bendrakeleiviui Tomui kitoj agentūroj – dvigubai didesnę. Man šitoj šaly lengviau…cha! Atsisėdom, susakėm, kada mes paliekam Izraelį ir ką dar iki to laiko norim pamatyti ir daugiau nereikėjo niekuo rūpintis, tik atsakyti į klausimą, kiek norime išleisti viešbučiui už naktį. Nesiderėjo su mumis, bet daug rėkė į ragelį ir karts nuo karto nusišypsodavo mums pasiaiškindamas, kad kartais turi rėkti, nes kitaip niekas nevyks – kambarių neturės, kainos nekris ir tai galioja viskam. Taip mes prasėdėjom beveik valandą besiklausydami jo rėkimų į ragelius…

12:30. Autobusas į Eilat 14:00 ir būti stoty reikia ne vėliau nei pusė valandos iki išvažiuojant autobusui.O dar reikia sugrįžti į viešbutį, gražinti mašiną (nes beprasmiška laikyti 3 dienas parkinge) ir kažkaip per kamščius suspėti į autobuso stotį. Aaaaa visai tai man varo stresą, aš ne taip įsivaizduoju atostogas, nors man ir patinka ekspromptas. Pasigaunam taxi – prašom SKUBIAI vežti į stotį – nes 5 min iki stoties prailgsta iki 15 – man  vėl stresas… dar turim pusę valandos iki autobuso – atrodo, pakankamai. Tik ne čia! Ir dabar suprantu, kodėl reikia atvažiuoti gerokai anksčiau. Vienas patikrinimas ant pagrindinio įėjimo, antras patikrinimas – lagaminų ir rankinių skenavimas – vietiniai per visą tą pereina taip pat, tai maždaug įsisvaizduojat, kiek ten žmonių… turim tik lapus su kažkokiais rezervavimo skaičiais ir kažkokios agnetūros (?) pavadinimą. Niekas nieko nežino, kreipia į informaciją (stotis per kelis aukštus), prie informacijos (3 langelių) vėl eilės, iki autobuso 15 min – stresas vėl. Reziumuojant – mes autobuse, noriu miego – laukia 4 1/2 val. kelionė.

Vaizdas visą kelionę maždaug toks…

Eilate turi pasitikti kažkokia šviesiaplaukė Saha, kurios niekur išlipus nesimato – laukiam pusvalandį, skambinam klaustis – vėl stresas. Staiga matom besiblaškančią po stotį blondinę, kuri panikoj, nes 19:15, o Jordanijos pasienio “darbo valandos”  – nuo 8 iki 20 ir mūsų gali neįleisti. Važiuojant duoda popierius, pasakoja, ką reikia sakyti; jei įmanoma, prašyti, kad antspaudus, dėtų ne į pasus, o ant popieriuko, nes vėliau keliaujant, pvz., į Arabų Emiratus, gali iškilti problemų. Klausiau dar agentūroj, ar nebus problemų kertant sieną, nes aerouoste įkalė Izraelis antspaudą (girdėjau gandų)? Tvirtina, kad gali kilti problemų su visom kitom arabiškom šalim, bet tik ne Jordanija.

Sieną kertam be didesnių trikdžių – daugiau nejauku dėl žvilgsnių, nei dėl klausimų. Kai tik atrodo, kad jau viskas – koks kareivukas sušunka “prašau čia”. Kaip vienas prancūzas sakė – “antspaudų karalystė”. Išėjus per paskutnius vartus, turim pasigauti taxi. Žinoma, nesitikėjau pamatyti taksi su taksi skiriamaisiais ženklais, bet ir ne tamsią aikštelę su grupele šviečiančių dantų ir savo “chuligankėm” (“patobulintos” išvaizdos ir gaudžiančių variklių automobiliai, aut. past.). Sahos buvom įspėti, kokia turėtų būti “tikroji” kaina nuo pasienio iki viešbučio, nes greičiausiai bandys “apiplėšt” mus. Bet ne visi tokie blogi, kaip juos piešia…

Atvykstam į viešbitį – niekas apie mūsų rezervaciją nieko nežino, kambarių nėra… stresas. Išsiaiškinom (Sahos dėdė draugelis su viešbučio savininku, tai kartais daro “paslaugas”). Tai ir gyvenam taip… “po blato”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s