Likimo draugai arba kodėl tu verki?

Nespėję į autobusą, sužinome, kad kitas autobusas, vykstantis į Tel Avivą (tiesioginio į Jeruzalę nėra) tik 1 ryto. Skambinu iš stoties nemokamu informacijos numeriu, kad sužinoti, jog į pirmos valandos autobusą vietų jau nėra, BET jis patikrins ir siūlo skambinti už 20 – 30 min. Taip pat paaiškina, kad nereikės mokėti už atšauktus bilietus, nes jie nebuvo atspausdinti (iš anksto užsakius bilietus, suteikiamas rezervacijos numeris, su kuriuo stotyje atsispausdini “tikruosius” bilietus). Paaiškina, kad reikia atsispausdinti senus bilietus ir bandyti laimę pačiame autobuse.

Prie mūsų prisijungia likimo draugai: Regis (brazilas, gyvenantis Ispanijoje, turintis Arabula pavardę ir nuolatines problemas ant visų šalių sienų ir aerouostose) bei jo draugė Tatjana (rusė iš Maskvos, klausianti, ar tiesa, kad visi lietuviai nemėgsta rusų, atseit taip teigianti jų televizija). Sutariam, kad pakaitomis pažiūrėsim vieni kitų bagažus ir eisim pažiopsoti į Eilat.

Gerai, kad nereikia čia atostogauti, nes aplink, kur užmatai, vien viešbučiai, restoranai/kavinės, jūra (vienintelis +) ir prekybos centrai. Į vieną iš jų įlendam paganyti akis. Užsukam į laikrodžių parduotuvę ir užsišneku su pardavėju – siūlo pirkti, nes mums kaina vis tiek žemesne – 16% TAX FREE. Pasakoja, kad ir jis neseniai klajojo po Jordaniją, bet sako jum daug lengviau, jūs turistai, o aš – žydas. Siūlo skristi į Tel Avivą lėktuvu – kaina būtų apie 200 šekelių (~40 eur), bet mes jau turime atgalinį bilietą autobusu.

Pirmą valandą atvažiuoja du autobusai – pasirodo padarė papildomą reisą.

6 ryto Tel Avivas. Mokam 23 šekelius ir judam link Jeruzalės. Pasirodo, kad mikroautobusiukai važuoja dažnai – panašiu principu, kaip kad pas mus automobiliai prie stočių – surenka žmonių ir važiuoja. Skirtumas tik tas, kad čia legalu.

8 val. Jeruzalė. Pasidedam daiktus viešbutyje ir kabindami koją už kojos skubam į Šventyklos kalną. Eilė nedžiuginanti, bet arba dabar, arba niekada, bet visi atrodo nusiteikę optimistiškai, tai stojam ir mes. 2 val. eilėje šildant sąnarius saulutėje ir mes jau einam pro apsaugą.

“Bibliją turi?” – klausia apsauginis. Atsakau neigiamai, bet jis toliau kuičiasi po mano rankinę, traukdamas vieną po kito mano daiktus su, kaip susidaro įspūdis, dideliu asmeniniu susidomėjimu taip pat. Ištraukia Isabel Allende “Afroditę” – veidą išvagoja dviprasmiška šypsenėlė, klausia: “Čia tavo Biblija?” (beje, tam tikra prasme, taip)

Įleidžia į šventyklos teritoriją. Klausiu pas apsauginį, nuo kur geriausia pradėti pasivaikščiojimą, nes į vidų, įspėja, eiti negalima. Buvo galima iki 2000 m. įvykių, noriai kalba apsauginis, bet dabar galima tik apžiūrėti teritoriją vieną kartą per savaitę (ketvirtadieniais) ir po porą valandų per dieną. Pabendravus su musulmonais, susidaro įspūdis, kad jie iš paskutiniųjų stengiasi įrodyti, kad jie nėra “blogi” – perdėtas mandagumas, noras bendrauti, lankstymasis ir palaiminimai. Klausiam, ar galima fotografuoti? Juokauja, kad vienos negalima, tik šimtą.

Poros valandų miego, kad nors kiek atgauti jėgas ir eisiu pasivaikščioti po Alyvų kalną.  Dar kartą via Dolorosa – sutinku piligrimus nešančius kryžių, aplankau Mergelės Marijos kapą, grotta, kur, kaip tikima, vyko paskutinė vakrienė ir sodą, kur Jėzus meldėsi paskutines valandas prieš nukryžiavimą bei senąsias žydų kapines, kuriose laidojama iki šiol, bet jei turi “blatą”.

Einant atgal į viešbutį supratau, kodėl kai kurie prekeiviai musulmonai neįkyrėjo siūlydami savo prekes – pasirodo jiems buvo gaila manęs. Einant prie manęs prisigretino žydelis (maždaug mano metų ir… tooks gražus) ir vis atsisukdavo pažiūrėti, kol galiausiai išdrįso užkalbinti: “Ar tau viskas gerai, kodėl tu verki? Gal aš tau galiu kuo padėti?” Turbūt nuvargusios akys nors kartą jiems melavo, o ne jie joms :} Užsišnekėjom lygi pat viešbučio…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s